Açık İnovasyon

Açık İnovasyon ile Fikir Vererek Para Kazanmak

Açık İnovasyon, son dönemlerde en çok ilgi çeken para kazanma yöntemlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Bildiğimiz gibi devir fikirleri en iyi şekilde değerlendirme devri ve firmalar artık doğrudan kullanıcı kitlesine ulaşabilmek adına çeşitli adımlar atmaya devam ediyorlar. Birkaç sene içerisinde bu anlamda internet projeleri geliştirildi ve bu projelerden birisi de açık inovasyon sistemi oldu. Bu sistem sayesinde firmalar doğrudan halka danışarak kampanyalarını çeşitlendirebilme şansına sahip oluyorlar. İnternet ortamının bizlere sunduğu inanılmaz imkanlar sayesinde artık müşteri odaklı çalışmalar yapmak isteyen şirketlerin önü çok daha fazla açık. İnternetten para kazanmak için en etkileyici yollardan birisi bu. Tek yapmanız gereken fikir vermek.

Açık İnovasyon Nedir?

Açık inovasyon internet üzerinde kurulmuş olan bir fikir birliği projesi olarak dikkatleri çekiyor. Nasıl bir fikir birliği? Firmalar insanların ilgisini çekebilecek projeler üretmek zorundalar. Bu projelerin ne gibi ilgi çekmesi gerektiği ya da insanlara yönelik daha etkin çalışmalar yapabilmek için doğrudan fikirlere ihtiyaç duyarlar. Aslında birden fazla fikri ince eleyip sık dokuyarak bunların içerisinden ek akla yatanını seçerek yatırım safhasına geçerler. Açık inovasyon sistemi bu anlamda firmalara öncelikli olarak ilan açma fırsatı sunuyor. Firmalar bu anlamda ilan açıyorlar ve ilanın içinde hangi konularda insanların görüşlerine ihtiyaç duyduklarını da belirtmek zorundalar. Tabi ki fikirlerin ucuna bir de ödül konmak zorunda.

inovasyon-dunyasi-260x300 Açık İnovasyon ile Fikir Vererek Para Kazanmak Ana Sayfa Para ve İş

Açık İnovasyon

Bir elin nesi var, iki elin sesi var projesi gibi düşünün. Belli bir süreç belirleniyor ve bu süreç içerisinde fikir alışverişi sürekli açık oluyor. İnsanlar, firmanın pazarlama stratejileri ile alakalı olarak sorulara en net şekilde düşünerek yanıt veriyorlar. Bu yarışmanın sonunda firma yetkilileri tüm fikirleri ince eleyip sık dokuyarak bir sonuca varıyor ve varılan bu sonuç aslında doğrudan en iyi düşünce şekline verilen bir nevi ödül oluyor. Ödül genellikle para ödülü oluyor ve inovasyon sisteminde ki en önemli seçeneklerden birisi de sadece bir kişiye değil fikir sunan ve en beğenilen üç fikir için para ödülü verilmesidir.

Bu da aslında doğrudan daha fazla fikre ulaşabilme durumunu ortaya çıkarır. Açık inovasyon sistemi düşünmeyi ve fikir üretmeyi seven insanlara kısa süre içerisinde çok ciddi şekilde para kazandırıyor. Web sitesini Google arama motorunda arattığınız zaman ücretsiz olarak kayıt oluyor ve projelere sizler de ücretsiz olarak fikir sunabiliyorsunuz.

Yazıyı Paylaş

Benzer Yazılar

Yorumlar