Adsense’den En Çok Kazananlar

 

Google Adsense’den para kazanmak zor bir şey değildir. İyi bir domain (alan adı) ve özgün içerikle bu çok kolaydır. Geri kalan en önemli şey ise planlı ve programlı şekilde çalışmaktır. Adsense’den aylık 50-100 $ kazananlar da var 5000 $ kazananlar da. Dünyada önemli web siteleri ne kadar para kazanıyor bir de bunları inceleyelim:

5)Digg.com

Kevin Rose’un kurduğu site bütün dünyada yaşanan ilgi çekici olayların ve birçok haberin paylaşıldığı bir sosyal medya sitesidir. 2000 yılında yayın hayatına başlayan digg’in aylık ziyaretçi sayısı yaklaşık olarak 60.000.000’dur. Digg’in aylık Adsense geliri ise 200.000 $’dır.

4) Plenty Of Fish

2000 yılında yayına başlayan pof.com’un kurucusu Markus Frind’dir. Ortalama tekil ziyaretçisi aylık 90.000.000’u bulan sitenin Adsense kazancı 220.000 $ civarındadır.

3) Digital Point

Birçok farklı konunun tartışıldığı bir forum olan platform, 1999 yılında yayın hayatına adım atmıştır. Aylık 96.000.000 kişinin ziyaret ettiği site oldukça kaliteli ve popüler. Shawn Hogan’ın Adsense’den aylık kazancı ise yaklaşık 230.000 $.

2) Mashable

Birçok kategorinin ve haberin bulunduğu bir sosyal haber sitesi olan Mashable’ın kurucusu Pete CashMore’dur. 2005 yılında yayına başlayan Mashable’ın aylık ziyaretçisi 120 milyon, Adsense kazancı aylık 300.000 $’dır.

1)  eHow

Courtney Rosen’ın 1999 yılında kurduğu eHow birçok konunun yer aldığı sosyal haber sitesidir. Aylık 100 milyon ziyaretçisi olan sitenin Adsense geliri yaklaşık 400.000 $’dır.

Bu başarılı ve kaliteli web siteler umarım sizin de ufkunuzu açar ve daha çok çalışmanızı, sitelerinizi daha çok geliştirmenizi sağlar.

Adsense’de En Çok Kazandıran Konular

Adsense website ve blog sahiplerinin en büyük kazanç sağladığı sistemdir. Çoğu zaman bazı webmaster forumlarında şikâyet eden reklam yayıncılarını görseniz de bu zamana kadar Adsense’den daha iyi ve kaliteli olan bir reklam ağı görülmemiştir.

Kaliteli ve çok ziyaretçi alan bir siteniz veya blogunuz varsa Adsense’den para kazanmanız mümkündür. Sitenizdeki içeriğin sayısı ve kalitesi kazanacağınız para miktarında önemli rol oynar. Ne kadar kazanacağınız ise ziyaretçilerinizin sayısı ve reklam yerleşiminizle alakalıdır. Reklamlara tıklama oranları aşağı yukarı her 1000 kişide 20-30 civarındadır. Bu oranı reklam yayınladığınız bölüme ve reklam yerleşimine göre değişebilmektedir. Adsense reklamlarında tıklanma başına ortalama 0.05 TL kazanırsınız. Bu miktar da sitenizin kalitesine ve ziyaretçi sayınıza göre değişiklik gösterebilir. Sitenizin PageRank değeri, backlink sayınız kısacası popülerliğinize göre tıklama başına kazanacağınız fiyat değişiklik gösterebilmektedir.

b7f8ec2098a4bf78f8a2b64e3dc91ce8 Adsense'den En Çok Kazananlar Pazarlama ve Reklam

Adsense’de En Çok Kazandran Konular

Adsense’de genel olarak tıklama başına yüksek miktar veren konular da mevcuttur. Örneğin bir oyun reklamından kazandığınız parayla bir forex veya sağlık sektöründen bir şirketin reklamından kazandığınız para arasında çok fark olacaktır. Oyun, müzik, video, genel blog ve site reklamlarından kazanacağınız miktar 0.01 TL bile olabilir. Ne kadar kazanacağınız o sektördeki rekabetin yoğunluğuyla doğru orantılıdır. Rekabetin yüksek olduğu sektörlerde reklam ücretleri yüksektir, haliyle sizin gelirleriniz de yüksek olacaktır. Sağlık, turizm, otomotiv ve ekonomi sektörlerindeki reklamlardan genellikle diğer reklamlara göre çok daha yüksek ücretler kazanırsınız. Sitenizde veya blogunuzda belli bir konuya yoğunlaşmanız odaklı çalışmalar yapmanız bu yüzden daha iyidir.

Yazıyı Paylaş

Benzer Yazılar

Yorumlar