Affiliate Marketing

Affiliate Marketing ile İnternetten Para Kazanma

Para kazanma dediğimiz zaman özellikle son 10 yıl içerisinde ülkemizin gelişimini izleyin. İnternet üzerine yapılan yatırımların ciddi anlamda artış gösterdiğini görebileceğiniz. Hal böyle olunca zaman içerisinde insanların sürekli olarak kendisine ya da çevresine sorduğu “İnternetten para kazanılıyormuş doğru mu?” sorusunun yanıtı da az çok netlik kazanıyor diyebilirim sizlere. Birkaç sene içerisinde meydana gelen gelişmeler ve yatırımların sürekli olarak daha fazla büyümesi bu anlamda bizlere mükemmel seçenekler sunuyor. Affiliate Marketing bundan yıllar yıllar önce özel bir firma tarafından ülkemiz internet sektöründe uygulanmaya başlanmış ve zaman içerisinde çok ciddi anlamda ilgi görmüş sistemlerden birisidir. Özellikle son dönemlerde yaygınlık düzeyi ciddi anlamda artış gösterdi.

Affiliate Marketing Nedir?

En basit hali ile kazanç, gelir, satış ortaklığı şekilde yorumlayabileceğimiz sisteme verilen genel isimdir. Bildiğimiz gibi E-ticaret artık aldı başını gidiyor ve insanlar internet üzerinden alışveriş yapıyorlar. Affiliate sistemi, insanlara birçok farklı şekilde para kazandırmanın yanı sıra merkez şirketin de müşteri kitlesinin ciddi anlamda artış göstermesine yardımcı oluyor. Kısacası hem bireysel hem de kurumsal ticaret anlamında çok büyük önem arz eden mükemmel ötesi bir uygulama. Kısa zaman içerisinde yaygınlaşan bu sistemin detayları üstünden kısaca geçmek istiyoruz.

affiliate-marketing-hurriyet.jpg Affiliate Marketing ile İnternetten Para Kazanma Pazarlama ve Reklam

Bu tarz şirketler genelde çok yönlü para kazanmayı ve dolayısı ile çok yönlü para kazandırmayı tercih eden şirketlerdir. İnsanlara birçok farklı şekilde para kazanmaları için imkan tanırlar ancak bu işin sonunda kendi çıkarları da elbette ki göz önünde olmalıdır. Genel olarak tanımlamamız gerekirse;

  1. İnternetten ticari siteye üye çağırma
  2. Üyelere alışveriş yaptırma ve alışverişlerden yüzde kazanma
  3. Aracı kişi olarak ticari çalışmalar gerçekleştirme
  4. Yeri geldiği zaman saha pazarlaması yapabilme
  5. Sosyal olarak ürün pazarlaması ve kar ortaklığı (Avon satış temsilcileri gibi düşünebilirsiniz)

şeklinde birçok farklı şekilde karşımıza çıkan gelişmiş para kazanma ve kazandırma tekniklerinden birisidir. Affiliate marketing ile internetten para kazanma, günümüzdeki internet ortamından para kazandırma çalışmalarında aslında en çok güvenilebilecek çalışmalardan birisidir. Ancak yine de güvenilir firmalar ile çalışmak ve bu anlamda seçiciliğinizi ön plana çıkarmak çok daha güvenilir sonuçları beraberinde getirecektir.

Bugün hala bu sistemi kullanan başta Gittigidiyor.com olmak üzere birçok farklı şirket bulunur. Hemen hemen her sektörde SATIŞ ORTAKLIĞI adı altında bu hizmete yer veren ve insanlara para kazandırmayı hedefleyen şirketleri bulabilme şansına da sahip olabileceksiniz.

Yazıyı Paylaş

Benzer Yazılar

Yorumlar