Bitcoin İle İnternetten Para Kazanma

İnternetin günümüzde geldiği seviye herkes tarafından heyecanla takip ediliyor. Artık insanlar günlük hayatlarında yaptıkları her işlemi internet üzerinden de gerçekleştirebiliyor. İnternetin kısa sürede bu kadar fazla kullanıcıya ulaşması ve anında milyonlarca insana hitap edilebilmesi, internetin kazanç açısından da yeni bir Pazar haline gelmesine sebep oldu. Birçok firmanın çalışmalarını internet üzerine aktarmasıyla birlikte insanlar için farklı gelir kapıları oluştu.

Bu doğrultuda internetten para kazanma yolları başlığı altında çok sayıda yeni meslek ortaya çıktı. Sonrasında birçok insan bilgisayar başında yapacakları işlemler karşılığında alacakları ücretleri düşünerek bu yolları denemeye başladı. Ancak kullanıcı sayısı da çok fazla olduğundan kişilerden beklenen hizmet ve karşılığında verilen ücret her zaman kazançlı bir düzeyde olmadı. Son dönemde ortaya çıkan Bitcoin de bu para kazanma yollarından bir tanesi. Her zaman olduğu gibi kişilere para kazanma imkânı tanıyan bir sistem olmasına rağmen birçok zorluğu bulunuyor.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin sanal bir para birimidir ve dağıtımlı bir ağ üzerinde işlev yürütür. Ayrıca bu para biriminin ortaya çıkmasını sağlayan yazılım adına da karşılık gelmektedir. Bitcoin kullanıcıları (sahipleri) arasında üçüncü şahıs veya kuruluşlara ihtiyaç duymadan transfer edilebilir oluşu Bitcoin`e olan ilgi ve alakayı günden güne daha üst seviyelere çıkarmaktadır.Şu sıralar 1 Bitcoin’in karşılığı 700 türk lirası civarına tekabül etmektedir.

Bitcoin kullanabilmek için kullanıcıların ilk yapması gereken iş kendilerine bir cüzdan oluşturmak olmalıdır. https://bitcoin.org/tr/cuzdaninizi-secin adresi üzerinden kullanıcılar kendilerine uygun olan platformu seçerek ücretsiz olarak cüzdan oluşturabilirler. Cüzdan uygulaması indirilip kurulduktan sonra cüzdanınıza ait kriptolu bir adres üretilecektir kullanıcının yapması gereken tek şey cüzdanını şifrelemek olacaktır. Kısa bir süre içinde internet bağlantısı üzerinden Bitcoin blokları bilgisayarınıza inmeye başlayacaktır. Bu blok indirme işlemi cüzdanınızı güncel tarihe kadar senkronize edeceği için biraz uzun sürebilir. Ancak bu işlem bir defaya mahsus olduğu için biraz sabır selametle sonuçlanacak. J Cüzdan sahibi olmanın bir diğer yolu ise internet siteleri üzerinden hizmet veren Online Web Cüzdan programlarına katılmaktır. Bu web servisler kullanıldığında bilgisayarınıza cüzdan indirmek zahmetinde bulunmamış olursunuz ancak şunu da belirtmek isterim ki bu web tabanlı cüzdan hizmeti veren site gün gelir kapanırsa Bitcoin`lerinize veda etmek durumuyla karşı karşıya kalabilirsiniz. Online Web Cüzdan hizmeti veren sitelerin başında Blockhain sitesi gelir.

bitcoin-heist Bitcoin İle İnternetten Para Kazanma Para ve İş

Bitcoin İle İnternetten Para Kazanma

Bitcoin’den Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

İlk olarak Bitcoin ile işlem yaparak para kazanmak için bir miktar Bitcoin’e sahip olmanız gerekmektedir. Bunun için ilk olarak bir üyelik açmanız gerekiyor. Bunun ardından Bitcon’leri kazanmak için geliştirilmiş olan yolları kullanmaya başlıyorsunuz.

Genel olarak ilk seçenek madencilik adı verilen bir sistem. Bu sistem dijital ortamda sizlere verilen bir sayıyı ya da kodu aramak olarak gösterilebilir. Bu doğrultuda eğer bilgisayarınızda sizlerden bulmanızın istendiği kodları ya da sayıları bulursanız 25 BTC kazanıyorsunuz. Geçmiş dönemlerde bu ödül 50 BTC seviyesindeydi ve gün geçtikçe miktar azaldı. Firmanın uygun gördüğü sisteme göre bu miktar önümüzdeki senelerde daha düşük seviyelere çekilecek. Bu doğrultuda Bitcoin sistemine daha önce giren kişiler daha kazançlı bir işlem gerçekleştiriyor. BTC’lerin kazanılmasında üretici firma belirli sınırlamalar getirmek için madencilik işinde zorlayıcı bir sistem uyguluyor.Her gün belirli bir zamanınızı ayırarak bu madencilik işlemini gerçekleştirebilir ve BTC kazanabilirsiniz. Ancak bu işlemin oldukça zorlu bir işlem olduğu da bilinmelidir.

İnternet Sitelerinden Bitcoin Kazanma

Bunun yanı sıra birçok internet sitesi üzerinden BTC kazanılabilir. Yalnızca sizlere verilen kodu gerekli alanlara yazdığınızda sizlere düşük miktarlarda BTC kazandıracaktır. Bu BTC’leri birçok siteyi dolaşarak toplayabilirsiniz. Kendi sistemlerinde kullanıcılarına BTC veren çok sayıda internet sitesi bulunuyor. Bu internet sitelerinde hiçbir işlem yapmanıza gerek kalmıyor. Yalnızca girdiğinizde sizden tıklamanızı istediği linklere tıklayarak BTC sahibi olabiliyorsunuz. Bu sisteme göre kısa süre içerisinde bir miktar BTC toplayabilirsiniz. www.landofbitcoin.com sitesi birçok internet sitesi ile bağlı olduğundan sizlere Bitcoin kazanmanın birçok yolunu sunabilir. Bitcoin belirli borsa sistemlerinde değerlidir. Yani BTC’nizi vererek karşılığında Dolar ya da Euro alabilirsiniz. Bildiğimiz borsa sistemi içerisinde BTC de yer aldığında paramızı bu yolla rahatlıkla kazanabiliriz. Bu borsalar üzerindeki değişimler sayesinde paramız hızla artış gösterebilir.

 

 

Yazıyı Paylaş

Benzer Yazılar

Yorumlar

Gökhan

Bitcoin ile Ayda %100 ‘ e Varan Kazanç Sağlayın.