Çeviri Yaparak Para Kazanmanın Yolları

Günümüzde internetin artık her eve girmesiyle ve kolay ulaşılabilir hale gelmesiyle internetten yapılabilecek işler de artmıştır. İnternetten para kazanma yollarından biri de çeviri yaparak para kazanmadır. Bildiğiniz bir metni İngilizceye veya başka bir dile çevirmeniz veya Türkçe bir metni yabancı bir dile çevirmeniz karşılığında para kazanırsınız. Evet, sadece çeviri yaparak para kazanmanız mümkün. Yabancı bir dile hakimseniz bu özelliğinizden para kazanabilirsiniz. Bir anlamda makale yazarlığına da benzeyen bu işin geliri makale yazarlığına göre daha fazladır. 100 kelimelik bir metinin 1 TL’ye alıcı bulduğu makale sektöründe yabancı dilde yazılan makalelerin fiyatı daha yüksektir. 100 kelimelik bir çeviri 2-3 TL’den alıcı bulabilmektedir.

Çeviri Yaparak Evden Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Normal bir işte çalışıyor olabilirsiniz. Bir işiniz olsun veya olmasın ek gelir olarak çeviri yaparak para kazanabilirsiniz. Hatta eğer disiplinli çalışır ve bu işe zaman ayırırsanız hatırı sayılır miktarlar kazanmanız da mümkündür. Evinizden rahat bir şekilde bu işi yapabilirsiniz. Peki, çeviri yaparak evden ne kadar para kazanılır? Bunun cevabı sizin çalışma saatinizle, disiplininizle ölçülebilir. Yani ne kadar çok zaman ayırır çalışırsanız kazancınız da o kadar yüksek olacaktır. Bu işe ilk başladığınızda fiyatı düşük tutmanız sizin piyasada tanınmanıza fayda sağlayacaktır. Bu nedenle çeviri yaparak para kazanan insanlar 100 kelimesini 3 TL’ye çeviriyorsa, siz 2 TL isteyin. Yaptığınız çeviriyi de en doğru ve kaliteli şekilde yapmaya çalışın. Böylece yavaş yavaş referanslarınız artmaya başlar. Tanındıktan sonra ve bir potansiyel müşteri topluluğuna ulaştıktan sonra fiyatlarda dilediğiniz gibi düzenlemeye gidebilirsiniz. Bir günde 1500 kelimelik bir metni çevirdiğinizi varsayalım. 15×2= 30 TL günlük kazancınız olacaktır. Yani 1 günde 1500 kelimelik bir metin çevirisi yaparsanız aylık kazancınız 900 TL gibi bir rakam olacaktır. Bunun artması veya azalması tamamen sizin çeviri yapmadaki yeteneğiniz ve çalışmanızla ilgilidir.

translation-services-e1452038563599 Çeviri Yaparak Para Kazanmanın Yolları Para ve İş

Çeviri Yaparak Para Kazanmanın Yolları

Çevirmenlik Yaparak Nasıl Para Kazanabilirim?

Çevirmenlik yapabilmeniz için Uzmankirala gibi serbest zamanlı işlerin yer aldığı sitelere ücretsiz biçimde üye olabilir ve buradaki iş ilanlarına teklif sunabilirsiniz. Ayrıca Sadeceon, Bionluk, ve Uzmankirala gibi sitelerde hizmet sunabiliyorsunuz. Yani hangi dilde çeviri yapabileceğinizi ve ne kadar ücret istediğinizi belirterek bilgilerinizi girebilir ve hizmet oluşturabilirsiniz. Sunacağınız hizmeti satın alan kişilere çeviri yaparsınız ve işi teslim ettikten sonra paranız hesabınıza yatar. Bu hesabınızdan da banka hesabınıza paranızı aktarabilirsiniz.

Çevirmenlik İşlerini Nasıl Bulurum?

Yukarıda bahsettiğimiz Bionluk, Sadeceon gibi sitelerde hizmet sunabilir ve Uzmankirala gibi serbest zamanlı iş sitelerinde projelere teklif sunabilirsiniz. Ancak sadece bu sitelerle sınırlı kalmamalısınız. Bu nedenle webmaster forumlarına da üye olabilirsiniz. Bu forumlarda ilgili kategorilerde konu açabilir, çeviri yaptığınızı belirtebilir ve bilgi verebilirsiniz. Çeviriler ile ilgili açılan konuları takip ederek iş alabilir ve kendinizi forumda tanıtabilirsiniz. Bu daha fazla iş almanıza ve daha fazla para kazanmanıza katkı sağlayacaktır.
Çeviri yaparak para kazanmak hem sizin kendinizi geliştirmenize hem de para kazanmanıza sebep olur. Çeviri yapmak internetten para kazanma yollarının en iyi yöntemlerinden biridir. Bu alanda zamanla kendinizi geliştirebilir ve internet dünyasında aranan bir çevirmen haline gelebilirsiniz.

Yazıyı Paylaş

Benzer Yazılar

Yorumlar