Clickbank İle İnternetten Para Kazanma

İnternet üzerinden birçok işlem gerçekleştirilebildiği gibi para da kazanılabiliyor. Daha önceki dönemlerde internet üzerinden yapılan işlemler ile ciddi kazançlar sağlayan çok sayıda kişi örnek gösterilebilir. Ancak bu ortam çok büyük olduğundan internetten para kazanma yolları da çok çeşitli şekillerde olabiliyor. Bu doğrultuda kişiler kendilerine uygun olan, yapabilecekleri ve para kazanabilecekleri yöntemleri seçerek bu sistemin bir parçası oluyorlar. Genellikle internet üzerinden yapılan işlemlerde sistemin ilk üyeleri en çok kazanan kişiler oluyor. Sonrasında sistemlerde kişi sayısı arttıkça kişi başına düşen gelir azalıyor. Bu sebeple kişilerin yeni kurulmuş olan sistemleri takip etmeleri ve kendilerine uygun olanlara kısa sürede adapte olmaları gerekiyor.

clickbank-ile-para-kazanma Clickbank İle İnternetten Para Kazanma Para ve İş

Clickbank İle İnternetten Para Kazanma

Clickbank Nedir?

Kısaca Clickbank’ı anlatmak gerekirse fiziksel ve dijital ürünlerin bulunduğu yabancı bir sistemdir. Bu sistem internet ortamında Affiliate Marketing olarak adlandırılmaktadır. Bu ibare dilimize genellikle satış ortaklığı şeklinde çevrilmektedir. Bu sistemde eğer bir ürünün satışını gerçekleştirirseniz ürünün üreticisi gibi sizler de bir ücret kazanırsınız. Clickbank sistemi de kaba tabirle bu yönteme dayalıdır. 1998 senesinde kurulan firma Tim Barber ve Eileen Barber tarafından kurulmuştur. Şirket günümüzde 200 ülkede hizmet vermeye başlayan ve milyonlarca üyesi olan bir sistemdir.

Clickbank’a Nasıl Üye Olunur?

Sisteme üye olmak ücretsizdir. Bunun için kişilerin firmanın resmi sitesi olan www.clickbank.com sitesine girmeleri gerekmektedir. Bu sitenin ana sayfasında üyelik işlemleri için bir sekme yer almaktadır. Sitenin üst kısmında yer alan “ Create Account “ sekmesine tıklanarak üyelik işlemlerine başlanılabilir.

Bu sekmeye tıklandıktan sonra karşımıza kişisel bilgilerimizin istendiği bir ekran gelmektedir. Bu ekranın üst kısmında dil seçeneği ve ülke bilgileri yer almaktadır. İlk olarak üyelik işlemi için giriş yaptığınızda dil İngilizcedir. Buradan dil değişikliği gerçekleştirebilirsiniz ancak Türkçe olmadığında işlemlerimiz genellikle İngilizce üzerinden yapılacaktır. Bu ekrandaki “ Your Contact İnformation ” kısmı üyenin iletişim bilgilerinin girildiği kısımdır. Bu alana isim, soyisim, adres ve telefon numarası gibi bilgilerin eksiksiz olarak girilmesi gerekmektedir. Bu bölümün altında “ Your Account İnformation “ bölümünde ise kullanıcı adınızı ve şifrenizi belirleyebilirsiniz. Bu işlemleri de tamamladıktan sonra alt kısımdaki sözleşmeyi okuduğunuza dair onayı verip üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Resmi büyütmek için üzerine tıklayınız.

22-300x249 Clickbank İle İnternetten Para Kazanma Para ve İş

Clickbank Üyelik İşlemleri

Clickbank’tan Para Nasıl Kazanılır?

Üst kısımda bahsettiğimiz gibi Clickbank içerisinde fiziksel ve dijital ürünler bulunmaktadır. Üyeler bu ürünlerin pazarlama işlemini yaparak para kazanabilirler. Sitede fiziksel ürünlerin satışından üyeler daha düşük bir komisyon alırlar. Ancak fiziksel ürünlere rağbet de çok fazladır. Bu sebeple kişiler düşük komisyon olmasına rağmen fiziksel ürünleri satarak yüksek meblağlar kazanabilirler. Bunun yanı sıra sitede yer alan dijital ürünlerde ise komisyon fazladır. Yani satıştan üyeler daha fazla kar etmektedir. Ancak bu dijital ürünlere rağbet biraz daha düşüktür. Bu sebeple çok fazla satış gerçekleştirmek oldukça zor olacaktır. Bu aşamada kişiler fiziksel ürünler ile çok fazla satış yaparak ya da dijital ürünlerin satışını yapıp yüksek komisyon alarak Clickbank içerisinde para kazanabilirler. Dijital satışlar genellikle reklam yayınlarıdır. Bu hizmetlerde kişiler reklamlardan tıklama başına ya da üyelik başına ücret kazanabilirler.

Clickbank’tan Seçilen Ürünler Nasıl Pazarlanmalı?

Bu sistemde aldığımız ürünlerin satışı için en iyi yöntem yine internet siteleri olacaktır. Herhangi bir ürünü aldıktan sonra o ürünün satış ortaklarından birisi haline geliriz. Bu doğrultuda bizler kendimize ait bir site kurarak bu ürünün satışını gerçekleştirebiliriz. Bu satış işlemlerinde direkt olarak linke bağlı bir sistem olduğundan satışların tamamından bizim Clickbank hesabımıza bir miktar aktarılacaktır. Bunun için bir internet sitesi kurmamız gerekir. Ancak ücretsiz siteler oldukça güvensiz duracaktır. Bu sebeple yıllık ücreti düşük olan ancak daha profesyonel bir site kurarak ürünlerin satışını gerçekleştirebilir, arama motorlarında üst sıralarda yer alabiliriz.

Clickbank’tan Ciddi Paralar Kazanılıyor mu?
Her sistemde olduğu gibi Clickbank sisteminde de aylık geliri çok yükselmiş olan üyeler bulunuyor. Şuanda aylık 500.000 $ gelire sahip satış ortakları sistemde üye. Ancak hemen bu seviyelere gelmek zor. Kişiler doğru adımları atıp, doğru işlemleri gerçekleştirirlerse kendilerine yetecek oranda para kazanabilirler. Burada önemli olan insanları ürüne çekecek doğru adımların atılmasıdır.

Clickbank ile internetten para kazanmak için gerekli bilgileri içerisinde barındıran Google Kazançları Eğitim Kitabı’nı satın alarak bu işe başlamak için ilk adımı atabilirsiniz.

Aşağıda kazanılmış olan clickbank çeklerini üzerlerine tıklayarak görebilirsiniz.

clickbank-cekleri-1-300x111 Clickbank İle İnternetten Para Kazanma Para ve İş

ek-3-300x116 Clickbank İle İnternetten Para Kazanma Para ve İş

clickbank-cekleri-2-300x115 Clickbank İle İnternetten Para Kazanma Para ve İş

 

 

Yazıyı Paylaş

Benzer Yazılar

Yorumlar

Affiliate Master

Ben daha çok kumar sitelerinin ve forex şirketlerinin gelir ortaklığı programlarını kullanıyordum. bunuda deniyeceğim gençler. ama yinede sanırım uzun bir uğraş vermek gerek. network ü olan arkadaşlara daha uygun sanırsam. reklam değiş tokuş için mail atabilirsiniz arkadaşlar masterreklamortak@gmail.com