Ethical Hacker

Etik Hacker Olarak Para Kazanma

Etik Hacker kavramı son dönemlerde birçok kişi tarafından benimsenen ancak birçok kişi tarafından da net olarak bilinmeyen, merak edilen unsurlardan birisi olarak dikkat çekiyor. Sitemiz içerisinde son dönemlerde siz değerli okuyucularımıza internetten para kazanma yolları ile alakalı olarak mümkün olan en iyi seçenekleri sunmanın amacı içerisine giriyoruz. Hacker kavramı son dönemde internet kullanımının yaygınlaşması ile birlikte birçok insanı korkutan unsurlardan birisi olarak da dikkat çeker. Şimdi ise sizleri bu anlamda bilgilendirmek ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olacağız. Öncelikle bu kelimenin ne anlama geldiğini ve mesleğin detaylarını sizlere anlatmak amacı içerisinde olacak, Etik Hacker olarak para kazanma hakkında da fikir sunacağız.

Etik Hacker Nedir?

Televizyonlarda duyduğunuz ve okuduğunuz sürekli bir yerlere sızan kötü niyetli ve bilgi çalmaya yönelik çalışan Hacker toplulukları ile mücadele etmek için hizmet veren ve kendini geliştirmiş olan yazılımcı kişidir. Etik kelimesinden de aslında herkesin iyiliği için çalıştığını görebilirsiniz. Etik Hacker, kötü niyetli yazılımcıların bildiği tüm işlemlerin kat ve kat fazlasını bilir ve saldırıları nasıl sorunsuz bir şekilde savunacağı ile alakalı olarak da pratik çözümler üretir. Günümüzde özellikle online bankacılık işlemleri sektöründe en çok aranan kişiler Siber Savunma anlamında Etik Hacker hizmeti sunan kişilerdir. Maaşları da en azından aylık 5.000 Tl’den başlamakta, niteliğe göre bu durum artış göstermektedir.

ceh-sertifikasi-e1449968631811 Etik Hacker Olarak Para Kazanma Para ve İş

Etik Hacker Sertifikası

Nasıl Etik Hacker Olunur?

Bunun için başta BilgeAdam olmak üzere İstanbul içerisinde yer alan ve CEH (Certified Ethical Hacker) diploması sahibi özel kuruma sahip olan eğitmenler mevcuttur. Sıfırdan böyle bir işe girişiyorsanız çok fazla zaman harcamanız ve kafa patlatmanız gerekiyor. Linux işletim sistemlerinden tutun da Windows işletim sistemlerine varana kadar bir bilgisayar mühendisinin bilgileri toplamının biraz daha fazlasını edinmeniz gerekiyor. Bu sektörde deneyim ve tecrübe en önemli unsurlardan birisi olarak da dikkat çeker. Etik Hacker tam olarak şunları bilmek ile yükümlüdür;

  1. Sunucu ve Mail Sistemleri Güvenliği
  2. Ağ Sistemleri Yönetimi
  3. Gelişmiş Veri Sunucuları Arasında Güvenlik Koordinesi
  4. Sunucu Yönetimi
  5. Web Yazılım (Php, C# vb.)
  6. Saldırılara Karşı En İyi Savunma Teknikleri
  7. İşletim Sistemleri Savunma ve Güvenlik Önlemleri

ya da genel anlamı ile ele almamız gerekirse bilişim sektöründe görüp görebileceğiniz hemen hemen en kapsamlı bilgilere sahip olan kişilerdir ve günümüz BİLİŞİM sektöründe olmazsa olmaz nitelikli çalışanlardan da birisidir.

 

Yazıyı Paylaş

Benzer Yazılar

Yorumlar

Ibrahim Erkal

Merhaba, bilgisayar ile tanıştığım zamandan beri hacker olmak istiyorum fakat bu zaman kadar hackerları hep kötü olarak bildim haliyle suça karıştıkları için bu hayalimden vazgeçmiştim, taki bu makaleyi görene kadar. Tekrar hacker olmak icin elimden geleni yapacağım. Şuan sadece web yazılım biliyorum fakat kendimi geliştirerek bu hayalimi gerçekleştireceğim ve bir etik hacker olacağım.