Facbook Sayfalarından Para Kazanma

Facebook Sayfalarından Para Kazanma

Facebook sayfaları bildiğimiz gibi artık kullanıcıları her anlamda ilgisini çeken ve maksimum düzeyde kullanılan önemli sosyal paylaşım sistemleri haline geldi. Kısa zaman içerisinde dünyanın en çok kullanılan sosyal ağ sistemi olarak dikkat çeken Facebook sisteminde de insanların para kazanabileceği seçenekler mevcut. En basitinden açacağınız fan sayfaları ile bile reklam alarak ciddi anlamda maddi gelir elde etmeniz mümkün oluyor. Şimdi sizlere bu anlamda ufak bilgiler vereceğiz. Facebook sistemine günlük yüz milyonlarca ziyaretçi akın ediyor. Sadece Türkiye’den bile onlarca milyon ziyaretçi her gün bu sisteme giriş yapıyor ve geziyor. Paylaşımları kontrol ediyor ve sürekli olarak popüler sayfaların BEĞEN butonu ile ödüllendiriyorlar.

Facebook sayfalarından para kazanma nasıl mümkün olabilir? Öncelikle bu sayfalar aslında milyonlarca ziyaretçinin binlerce kısmını kısa bir zaman dilimi içerisinde üzerine çeken sayfalar. Herhangi bir sayfayı ele alarak örnek sunmak ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olmak istiyorum.

like-300x200 Facebook Sayfalarından Para Kazanma Para ve İş

Facebook sayfalarından para kazanma

Vine sayfaları son dönemlerde sosyal medya sistemlerinin en popüler sayfaları olarak dikkatleri çekiyor. Facebook’ta da bu durum fazlası ile geçerli. Vine sayfasının günlük beğeni sayısının ortalama 200 olduğunu varsayalım. Hali hazırda 25.000 kişi beğenili bir sayfanız var. Günümüzde reklam her şey demektir. Web sitelerinin, kurumsal firmaların reklam yapma gereksinimi de doğal olarak çok yüksektir. Doğrudan potansiyel kitleye sosyal medyayı kullanarak ulaşmak kadar mantıklı ve hızlı bir çözüm yolu daha yoktur.

Vine sayfanızda kurumsal firmaların, kişisel web sitelerinin ya da üye çekmek isteyen daha farklı Facebook sayfalarının reklamlarını alarak ciddi anlamda paralar kazanabiliyorsunuz. Günümüzde Facebook sistemi de işi hiç olmadığı kadar ticari hale getirdiğinden dolayı sistemin içerisinde çok ciddi bir para akışı söz konusu oluyor diyebiliyorum. Bunun için yapmanız gereken şeyler aslında çok basit. Sırası ile inceleyecek olursak;

  • Site, sayfa sahiplerine özel olarak reklam mesaj ya da mail gönderin.
  • Günlük reklam oranlarınızı dilediğiniz gibi bir ücrete endeksleyin. Ancak sayfanızın etkileşim verilerinin sağlam olmasına dikkat edin.
  • Reklamda kurallarınız olmalı. Kendi kurallarınızı koyun.
  • Online ödeme takibi yapabileceğiniz bir adet popüler banka hesabınız olsun.

Popüler sayfallarınızı pazarlamak kadar doğal ve akılcı bir yöntem daha yok. İlerleyen süreçte bu sayfaları binlerce lira fiyata satma şansına dahi sahip olabileceğinizi de unutmayın. Zira devir online iletişim ve etkileşim devri. Herkes bu tarz nimetlerden faydalanmak isteyecektir.

Yazıyı Paylaş

Benzer Yazılar

Yorumlar