Freelance Para Kazanmak

Freelance Para Kazanmak

Freelance para kazanmak son dönemlerde insanların ağzında fazlası ile duyduğumuz ancak birçok kişinin ne olduğunu henüz tam olarak algılayamadıkları para kazanma yöntemlerinden birisi olarak dikkat çeker. Hemen bu konu ile alakalı olarak sizleri bilgilendirmek amacındayım. Freelance demek, aslında bir şirkete, kuruma ya da kuruluşa bağlı olmadan para kazanabilmeniz demek. Yani evinizde bilgisayarınızın başında ya da daha farklı şekillerde ciddi anlamda gelir elde edebilmeniz demek. Son dönemlerin en sık yorumlanan ve insanlar arasında en çok beğenilen tekniklerinden birisidir bu. Kazancı iyidir ancak ne yapacağınızı iyi bilmeli ve bunu en iyi şekilde pazarlamalısınız. Aksi takdirde başarılı sonuçlar elde etmek çok zor olacaktır.

Freelance olarak para kazanmak istiyorsanız günümüzde bunu yapabilmeniz için birçok farklı yöntem mevcut. En azından bazı sektörler kurumlara bağlı olmadan da dönebiliyor ve insanlara ciddi anlamda para kazandırabiliyor. Evinizden para kazanmak istiyorsanız şayet ihtiyacınız olan belli başlı şeyler var. Bunlara da elbette değineceğiz. Ancak bilgisayar ile dönen sektörlerde özellikle bilişim sektöründe bu durum fazlası ile geçerli.

freelance-e1449517659683 Freelance Para Kazanmak Para ve İş

Freelance Para Kazanmak

En Geçerli Freelance Meslekler

Bunun içerisinde o kadar çok meslek sınıfı gösterebilirim ki birkaç elin el ve ayak parmakları toplamını geçer. Bu neden dolayısı ile en çok kazandıran meslekler ile alakalı olarak bir sınıflandırma yapmak ve fikir edinmenize yardımcı olmak amacındayım. Kısaca belirtmem gerekirse;

 1. Web ve Grafik Tasarım
 2. Danışmanlık Hizmetleri
 3. E-Ticaret Sistem Yönetimi
 4. Youtube Videoları ve Kanalları
 5. Online Eğitimler
 6. Sanal Bahis
 7. Web ve Masaüstü Yazılımcılık
 8. El İşleri
 9. Çizim ve Sanatsal Uygulamalar

yapabiliyor ve bunu en iyi şekilde pazarlayabiliyorsanız çok ciddi gelirler elde etmeniz mümkün. Bunun için bir kişiye ya da kuruma bağlı olmanıza gerek dahi yok. Hal böyle olunca insanlar artık kolay para kazanmanın yollarını ciddi anlamda aramaya başladılar bile. Zamana bağlın olarak çok daha farklı sektörlerde çok daha farklı Freelance girişim seçenekleri ortaya çıkabilir. Freelance çalışıyorsanız ihtiyacınız olan yegane araçlar şu şekilde;

 1. Popüler Bankalardan Alınmış Banka Hesapları
 2. Sosyal Medya Sayfalarınız
 3. İşinizi Görebilecek Düzeyde Bir Bilgisayar
 4. Skype, Hangouts gibi Anlık Görüşme Yazılımları

ve gerisi kendiliğinden geliyor zaten. Sizin bu aşamada en çok dikkat etmeniz gereken unsur tekrar söylüyorum işi en iyi şekilde pazarlamak. Daha sonra yukarıdaki arkadaşımız gibi bir sahil kasabasında ev yapar, ayaklarınızı uzatır ve gelir giderlerinizi izlemek ile yetinirsiniz.

Yazıyı Paylaş

Benzer Yazılar

Yorumlar

Ezgi T

Merhaba arkadaşlar bende youtube kanalı sayesinde freelance ile para kazanmaya başladım yüklediğim videolardaki reklam sayısına göre belirli bir ücret kazanıyorum size yaptığım işten bahsedeyim biraz öncelikle facebookta öylesine kurduğum bir sayfam vardı düzenli paylaşım yapıyordum yaklaşık 120 bin beğenisi olan bu sayfada youtube videoları paylaşıyordum sonra bu işten para kazanabileceğimi öğrenince kendi hesabımdan kendi videolarımı paylaşmaya başladım ve kazandığım para her ay düzenli bir biçimde hesabıma yatıyor tavsiye ederim.