internet.org

Internet.Org Ücretsiz İnternet Projesi Devam Ediyor

İnternet, hepimizin bildiği üzere kısa zaman içerisinde hayatımızın en önemli parçalarından birisi haline geldi. Özellikle akıllı telefon teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte o kadar hızlı bir yaygınlık düzeyi ortaya çıktı ki inanması son derece güç bir hal aldı da diyebilmek mümkün. Mark Zuckerberg, bildiğimiz gibi dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sistemi olarak bildiğimiz Facebook şirketinin kurucusu ve CEO’su olarak tanınıyor. Kısa zaman içerisinde sosyal ağ sistemlerinden daha farklı projelere de imza atma gereksinimi duyan Zuckerberg, yenileşen teknolojileri insanlara en hızlı şekilde sunmak ve bu anlamda dünyaya hizmet etmek adına yepyeni bir proje içerisine girdi ve hızlı bir şekilde projeyi yaymaya başladı.

Internet.org projesi, kısa zaman içerisinde tüm dünya genelinde yankı bulan ve desteklenen projelerden birisi. Bildiğimiz gibi hepimiz refah içerisinde yaşıyoruz ve bu refah süreci içerisinde herhangi bir sıkıntımız yok. Ancak üçüncü dünya ülkelerinde henüz internet kavramına dair herhangi bir unsur söz konusu değil. Varsa da sağlayıcıları tarafından çok yüksek meblalar ile satılıyor ve insanların bunu almaya ne yazık ki güçleri yok. Zuckerberg ve ekibi düşündüler ve dünyanın üçüncü sınıf ülkelerine bedava internet götürerek herkesin bu mükemmel imkandan faydalanabilmeleri için çalışmalar başlattılar. Zira proje kapsamında Kolombiya ve Gine ülkeleri de dahil olmak üzere birçok farklı ülkeye giriş yapıldı diyebilirim.

82385181_82380556 Internet.Org Ücretsiz İnternet Projesi Devam Ediyor Ana Sayfa Bilgisayar ve İnternet

Internet.Org Ücretsiz İnternet Projesi Devam Ediyor

Her ülkede bir sağlayıcı ile anlaşan ve anlaştığı bu sağlayıcıyı ücretsiz internet sisteminin yöneticisi olmasını isteyen Zuckerberg, insanlara sunulan bu hizmeti her geçen gün çok daha hızlı bir şekilde yaygınlaştırmayı hedefliyor. Nasıl mı? Üçüncü dünya ülkelerini giderek bizzat kendisi görüyor ve bu bölgelerde ki internet ortamının uygunluğunun ve insanların ihtiyaçlarını mümkün olan en iyi şekilde analiz ediyor. Daha sonrasında ise ülkeyi bu proje için uygun görüyor ise girişimlerine başlıyor ve tamamı ile kendi sistemleri ile hazırladıkları internet altyapısını insanlara hiçbir maddi beklenti olmadan sağlıyorlar. Kolombiya dahi bu ülkeler içerisine girdi. Durumun vehametini artık sizler düşünün.

Proje her geçen gün çok daha fazla benimseniyor ve insanlar tarafından destekleniyor. An itibari ile 6 ayrı ülkede başlatılan projenin daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için çok daha hızlı adımlar atılacak gibi görünüyor. Zuckerberg ve ekibi bu anlamda devrim yaratacak yeni fikirler üzerinde çalışıyorlar ve mükemmel sonuçların ortaya çıkacağı da aşikar aslında.

Yazıyı Paylaş

Benzer Yazılar

Yorumlar