İnternetten Dosya Yükleyerek Para Kazanılır Mı?

İnternetten para kazanmanız için birçok yol mevcuttur. Bir websitesi veya blog açarak para kazanabilir, makale yazarak yada satış ortaklığı ve buna benzer yöntemlerle internetten para kazanabilirsiniz. İnternetten para kazanma yollarından biri de sitelere dosya yükleyerek para kazanmaktır.

İnternetten dosya yükleyerek para kazanmanız için sitelere dosya yüklemeniz ve bu dosyaların indirilmesini sağlamanız gerekiyor. Yani dosya indirilme karşılığında para veren sitelerden birine üye olduğunuzda siteye dosya yüklersiniz ve yüklediğiniz dosyanın size özel bir linki yer alır. Bu linkten yüklemiş olduğunuz dosyayı indirenler sizin dosyanızı indirdikçe ve dosyanın indirilme sayısına göre para kazanırsınız. Bu sayı 1.000 bazı sitelerde de 10.000 indirilme sınırıdır. Yüklediğiniz bir dosya 1.000 defa indirildiğinde sitenin belirtmiş olduğu ücret hesabınıza yüklenir ve alt ödeme limitini (her sitede yoktur) aştığınız an ödeme kanallarıyla kazandığınız para hesabınıza aktarılır.

8c0a198e345e9d7647ed6aa0642f3005-e1446962309934 İnternetten Dosya Yükleyerek Para Kazanılır Mı? Para ve İş

İnternetten Dosya Yükleyerek Para Kazanma

Dosya yükleyerek para kazanmak oldukça zahmetli bir iştir ancak düzenli ve disiplinli bir şekilde çalışırsanız belli bir süre sonra düzenli para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ne kadar çok dosya yüklerseniz ve bu dosyaları ilgili site, forumlarda paylaşırsanız şansınız o kadar artar. Çok aranılan bir programı bulup yükleyebilir ve program indirme sitelerinde veya program indirme forumlarında linkinizi paylaşabilirsiniz. Yüklediğiniz dosyaların ne kadar çok indirilmesini istiyorsanız o kadar çok düzenli çalışmalısınız.

Yükleyeceğiniz dosyaları veya materyalleri Facebook Twitter gibi sosyal medya sitelerinde de paylaşabilir ve yüklediğiniz dosyaların indirilme sayılarını arttırabilirsiniz. Size dosya yükleyerek nasıl para kazanabileceğiniz ile ilgili fikir verebilecek yardımcı olabilecek bazı siteleri inceleyelim:

Sharecash.org: Sharecash reklam veren firma ve bireylerle yayınlayanları yani dosya yükleyen kişileri bir araya getiren sistemdir. Yüklediğiniz dosyanın boyutuna veya indirilme sayısına göre para kazanırsınız. Bu miktar 1 $ ile 20 $ arasında değişkenlik göstermektedir.

Costaction.com: Bu siteye girerek Turbobit ve Hitfile sitelerinden hesap açarak siteye bağlamanız gerekiyor. Daha sonra bu sitelere dosya yükleyerek indirilme başına belli bir miktar para kazanabilirsiniz. Kazandığınız para 10$’a ulaştığında ödeme talep edebilirsiniz.

Letitbit: Bu sitenin en dikkat çeken yanı komisyon oranlarıdır. Yüklediğiniz dosyalarla 4 $ ile 60 $ arasında gelir elde edebilirsiniz. Bu fiyatlar 1000 indirilme başına kazanabileceğiniz fiyatlardır.

Dosya yükleyerek para kazanmak istiyorsanız yükleyeceğiniz dosyaların boyutunun yüksek olmasına dikkat edin. Çünkü ne kadar boyutu büyük dosya yüklerseniz ve o dosya indirilirse o oranda daha fazla para kazanırsınız. Yani yükleyeceğiniz 5 mb’lık bir dosya 100 kez indirilse 500 mb dosyanız da 5-10 kez indirilse 500 mb’lık dosyadan kazanacağınız para daha fazla olacaktır.

Yazıyı Paylaş

Benzer Yazılar

Yorumlar