İnternetten Özel Ders Vererek Para Kazanmaya Ne Dersiniz?

 

Daha önce duymuşsunuzdur mutlaka, özel ders vermenin de internetten para kazanma yolları ile ilgili yöntemlerden birisi olduğunu. Ben bugün size bu yöntemin şu zamanda neden daha da önemli hale geldiğini, eskiye göre bu zamanda özel ders öğrencisi bulmanın neden daha kolay olduğunu ve özel ders verecek öğrenciyi internet üzerinden nasıl bulacağınızla ilgili bilgi vermeye çalışacağım.

Biliyorsunuz kısa zaman önce ülkemizde bir dershane gerçeği vardı. Velilerimiz de, öğrencilerimiz de sanki dershaneye gitmeden başarılı olunamayacağı düşüncesiyle, özellikle sınava girecek olan öğrenciler, velileri tarafından dershaneye gönderilirdi. Bu nedenle birçok veli, çocuğuna ayrıca bir özel ders aldırma düşüncesi içerisine girmezdi. Dershanelerin kapanması ile birlikte eskiden az da olsa tercih edilen özel ders alma düşüncesi şimdi okullara, sınavlara yardımcı olabilmesi amacıyla ilk akla gelen fikir haline geldi. Bu noktada internetten ciddi gelir elde etmek isteyen, bizler için de bir fırsat doğdu. İnternette bir çok öğrenci ile özel ders verenleri buluşturan siteler bulunmakta. Siz de bu sitelere üye olarak, kişisel bilgileriniz ve verebileceğiniz derslerle ilgili tecrübelerinizi içeren bir profil oluşturarak, özel dersten para kazanmak için ilk adımı atabilirsiniz. Bunun için, www.ozelders.com, www.dersverilir.net, www.ders.net.tr, www.inekle.com gibi sizlere yardımcı olabilecek siteleri tavsiye edebilirim.

online-uzaktan-egitim-e1451852577837 İnternetten Özel Ders Vererek Para Kazanmaya Ne Dersiniz? Para ve İş

internetten özel ders vermek

Bu noktada unutmamanız gereken en önemli nokta şudur ki: Özel ders vermek tabi ki para kazanmak amacıyla hepimiz için güzel bir yöntem. İnternetten para kazanma açısından emeğimizin karşılığını almanın vereceği mutluluk da cabası olacak; ancak bunu sadece bir para kazanma amacıyla değil aynı zamanda insan kazanma amacıyla yapacağız. Bu yüzdendir ki öncelikle işimizi ciddiye alacağız, profesyonel davranacağız, vereceğimiz ders ve konu ile ilgili en etkili materyalleri kullanma arayışında olacağız. Öğrencinin evinde veya kendi evinizde ders verecekseniz ders anlatmaya uygun ortamı hazırlayacaksınız. Bilgisayar, mini bir yazı tahtası anlattıklarınızı görselliğe taşımanız adına çok önemli. Etkili anlatım, uygun sunum ve materyal ile öğrencinin konuyu anlaması demek; velinin memnuniyeti demektir. Tabi ki bu memnuniyet velilerin sizi kendi çevrelerine tavsiye sebebi olacaktır. Doğal olarak siz de tercih sebebi olacaksınız.

Yazıyı Paylaş

Benzer Yazılar

Yorumlar