KOLAY PARA KAZANMA REHBERİ

Bir ekonomist olarak yazamasam olmazdı… Yaşayan her insanın en büyük gayesi, en büyük tutkusu ve olmazsa olmazı; Napolyon’un da deyimiyle para, para, para…

Günümüz Türkiye’sinde artık ebeveynlerin dahi çocuklarının eğitiminde birinci önceliklerinin daha çok para kazanacağı bir mesleğe yönlendirmek olduğu su götürmez bir gerçek. Belki çok iyi bir ressam olacak yeteneğe sahip çocuğa tıp okuma dayatması, dünyaca ünlü müzisyenlere taş çıkartacak müzik kulağına sahip çocuğa yapılan mühendis dayatması ve daha bunun gibi nice örnekler bize gösteriyor ki daha mutlu ve refah yaşayabilmek adına sahip olunması gereken en öncelikli şey para! Peki binlerce iş sektöründe çalışanlar, henüz eğitimine devam eden öğrenciler, yıllarca çalıştıktan sonra emekliliğinde dahi halen para kazanmak için ek iş arayanlar nasıl sonuçlarla karşılaşıyor hiç merak ettiniz mi? Bu makaleyi okuduğunuza göre siz de “kısa yoldan daha çok nasıl kazanabilirim?” bunu düşünüyorsunuz öyle değil mi? Bu yazımda sizlere sermayesiz en kolay para kazanma yöntemleri’nden olan online kazanç sistemlerinden affiliate marketing i anlatacağım.

Affiliate Marketing Nedir?

En basit haliyle affiliate marketing “gelir ortaklığı, satış ortaklığı, kar ortaklığı yada reklam ortaklığı” tanımlarıyla anlatılabilir. Yani ülkemizde ve dünyanın her yerinde internet üzerinden ürün satan firmaların ve hatta içerisinde binlerce ürün barındıran alış veriş sitelerine daha çok ziyaretçi kazandırabilmek için kurulmuş olan bu sistem günümüzde son derece saygın bir konuma gelmeyi başardı bile! Bu firmalar ve alış veriş sitelerinin sizden istediği şey kısaca “bana getirdiğin her müşteriden sana şu kadar kar, getirdiğin müşterilerin yaptığı alış verişlerden de bu kadar kar…” yani bir nevi komisyoncu rolündesiniz bu sistemde. Komisyoncu kelimesine de çok takılmayın bence çünkü günümüzün en önemli sektörlerinden olan emlak sektöründe çalışanların yaptıkları da sizin bu sistemde yapacağınızdan farklı değil.

affiliate-marketing-banner KOLAY PARA KAZANMA REHBERİ Pazarlama ve Reklam

Affiliate Marketing Nedir?

Affiliate Marketing Nasıl Çalışır?

Bu işi yapmaya karar verdiğinizde ilk yapmanız gereken şey Affiliate Network sistemlerini incelemek olmalıdır. Dünyada bu işi yapan sistemlerden en iyileri (benim de kullandığım) Zanox”, “Gelirortaklari”, “Reklamaction”, “AdtriplexveClickbank gibi sistemlerdir. Bu sitelere üye olduğunuzda tüm dünyadan binlerce satıcıya ulaşmanız mümkün olacaktır. Sonrasında yapmanız gereken ise çalışmayı düşündüğünüz yani yeni müşteriler ve ziyaretçiler kazandırabileceğinize inandığınız firmalarla ortaklık kurabilmek için onları bu işi nasıl yapabileceğinize inandırmanız lazım. Bunu yapmak da hiç zor değil; sadece bu işi kendi internet siteniz üzerinden mi yoksa artık neredeyse hepimizin uzman olduğu sosyal medya üzerinden mi yapacağınızı anlatacağınız kısa referans mektupları yazmanız gerekiyor. Benim çok iyi olmadığım ama merakı olan varsa kesinlikle tavsiye edeceğim bir yöntem var. O da şu; eğer video paylaşım sitelerinde kendine ait bir kanalı olanınız var ise bu işe mutlaka girmelidir. Çünkü eğer Youtube da periyodik olarak video paylaşan, yeterince abonesi ve izleyicisi olan birisi iseniz bu videolarınıza alacağınız reklamlar ile yıllardır yaptığım ve güzel paralar kazandığım bu işte çok kısa bir sürede benden bile daha fazla para kazanmanız mümkün! Yeter ki ilgi çekici videolarınız ve izleyicileriniz olsun. Çünkü biliyorsunuz ki artık Youtube’da neredeyse her videosunun başına reklam koyuyor ve sizin videolarınıza konulan reklamları kullanıcıların izleyip izlemediğinin hiç bir önemi yok, yeter ki o video görüntülensin. Youtuberların sadece bu yolla kazandıkları paralar hiç mübalağasız aylık 4000-7000 lira arasında! En azından bu işi yapan kendi arkadaşlarımın kazandığı paraların bu olduğunun canlı şahidiyim. Üstelik youtube kanalında yeterince abonesi olmayan birisi iseniz de artık sosyal medyadan kanalınıza daha çok ziyaretçi çekmek için işte size bir sebep daha…

Affiliate Marketing Yöntemleri

Edindiğim tecrübeler bana 4 farklı affiliate modelinin yapılabileceğini gösterdi. Bunlar;

 1- Çiftçi Modeli Satış Ortaklığı:

iftçi-yöntemi-ile-internetten-para-kazanmak-e1446279988997 KOLAY PARA KAZANMA REHBERİ Pazarlama ve Reklam

çiftçi modeli satış ortaklığı

Bu model ile affiliate yapmak için üzerinde düşünmeniz gereken şey hangi ürüne satış ortağı olacağınıza karar vermektir. Çünkü bu yolu kullanan aracılar hangi ürünün satışında daha iyiyse kesinlikle o sektörde daha çok alıcı bulabilecektir. Örneğin siz bir oyun kurdu iseniz çevrenizde saatlerce pc ve ps oyunları oynayan arkadaşlarınız da vardır. Dolayısıyla sizin yapmanız gereken oyun ve oyun konsolu satışı yönünde bir ortaklık kurmaktır. Yada eğer siz bir sporcu iseniz sadece etrafınızdaki sporcu arkadaşlarınıza bile spor malzemeleri satarak bu işe güzel bir başlangıç yapmış olacaksınızdır. Bayanlara ise önerim tahmin edersiniz ki kozmetik ürünleri ve giyim sektöründe aracı olmalarıdır. Üstelik bu firmaların verdiği komisyon oranları da oldukça iyi rakamlar! Tek yapmanız gereken sektörünüzü seçmek ve aracılığını yapacağınız ürün hakkında oluşturacağınız sitenizle müşterileri ikna etmek ve ortağı olduğunuz dev firmalara yeni ziyaretçi ve müşteriler kazandırmanız.

2- Avcı Modeli Satış Ortaklığı:Bu model de ise müşteriler bizi değil, biz müşterileri buluruz. Yani aracılık yapacağımız ürünle ilgili Twitter, Facebook ve İnstagram gibi sosyal medya araçlarını aktif şekilde kullanarak insanların dikkatini çeker, bu yönde paylaşımlar yapar ve yine bu firmalara yeni ziyaretçiler ve yeni müşteriler kazandırırız.

 3- Blogger Modeli Satış Ortaklığı:

images10 KOLAY PARA KAZANMA REHBERİ Pazarlama ve Reklam

Blogger Modeli Satış Ortaklığı

Bu model en basit para kazanabileceğimiz yöntemdir. Eğer hangi sektörde daha başarılı olabileceğinize karar verememiş, yada birden fazla sektörde yeni müşteriler kazandırabileceğinize inanıyorsanız bu yöntemi kullanmanız daha mantıklı olacaktır.

Çünkü bu modelde tek yapmanız gereken kendinize özgü bir blog oluşturmak ve yazılarınızı yada herhangi başka bir bilgiyi paylaşacağınız bu blogunuza alacağınız ücretsiz affiliate reklamları ile kısa sürede kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

 

4- Youtuber Modeli Satış Ortaklığı:

url-e1446279778934 KOLAY PARA KAZANMA REHBERİ Pazarlama ve Reklam

Youtuber Modeli Satış Ortaklığı

Az önce de anlattığım gibi oldukça iyi paralar kazanılan bu yöntemde yapmanız gereken ilk şey bir youtube kanalı oluşturmak ve bu kanalınızda periyodik olarak güncel videolar paylaşmak.Bu videolarınız izlenmeye başlamış ve örneğin kanalınızda 1000 ve üzeri aboneye ulaşmayı başarmışsanız tebrikler artık sizde youtube’un video öncesi reklamlarından güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

 

 

Affiliate Marketing’in Avantajları

Çok şey söylemeye gerek yok aslında. Çünkü eğer affiliate marketing işine karar vermiş ve başlamış iseniz her şeyi yerli yerine koyduktan sonra artık uyurken, gezerken, oyun oynarken, kitap okurken, yüzerken kısacası ne yaparsanız yapın bir yandan da sisteminiz sayesinde para kazanmaya devam edeceksiniz.Bu konuda sizlere başucu rehberi olacak nitelikteki Gomass İnternetten Para Kazanma Eğitim Kiti‘ni alarak başlamanızı tavsiye ederim.Bol kazançlı günler…

Yazıyı Paylaş

Benzer Yazılar

Yorumlar

Mustafa

Çok güzel ve bilgilendirici bir çalışma. Affiliate marketing ile gerçekten güzel miktarlarda paralar kazanabilirsiniz.