Marka Danışmanlığı

Online Marka Danışmanlığı ile Para Kazanmak

Online marka danışmanlığı, günümüzde yeni yeni kurumsallaşmaya doğru adım atan şirketlerin en büyük gereksinimlerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Her geçen gün büyüyen ve gelişen sektörümüzde insanların daha farklı alanlarda daha farklı gereksinimleri de oluyor. Büyük bir yatırımın en önemli aşaması nedir? Markalaşabilecek bir isim bulabilmek. Bu ismi bulduğunuz takdirde sadece bulmak ya da alan adını kaydettirmek ile kalmamanız gerekiyor. Büyük bir yatırımın her anlamda kendisini farkettirmesi ve bununla birlikte Türkiye genelinde tüm haklarını savunabilecek bir noktaya getirilmiş olması önemlidir. Bu aşamada markayı tescil etmek herkes için olmazsa olmazlardan birisi olarak dikkat çekecektir. Nitekim internetten yürüyor artık bu işler.

Online marka danışmanlığı ile para kazanmak nasıl mümkün olabilir? Artık devir internet devri ve devletin tüm kanalları da internet üzerinden işlemler yaparak süreçleri çok daha hızlı, pratik ve sağlam temellere dayanarak yapmayı hedefliyor. Bundan yıllar yıllar önce bir marka tescili yapmak son derece zordu ve uzun bir sürecin sonunda gerçekleşiyordu. Ancak artık danışmanlar sayesinde online olarak bu durum çok daha hızlı bir şekilde ilerliyor diyebiliriz. Nitekim artık bu işin danışmanları sayesinde çok kısa bir zaman dilimi içerisinde markanızın tescilini gerek alan adı ve gerekse resmi devlet daireleri nezdinde çok daha kısa bir zaman dilimi içerisinde gerçekleştirme şansına sahip oluyorsunuz. Peki ne yapar marka danışmanı?

slider-bg-danismanlik-1024x373 Online Marka Danışmanlığı ile Para Kazanmak Para ve İş

Online Marka Danışmanlığı İle Para Kazanmak

  1. Öncelikle siz markanızı henüz bulmadıysanız sizlere en iyi markayı bulmanız konusunda yardımcı olur.
  2. Sonrasında markanızı tescil etmeniz için gereken tüm yasal yükümlülükleri sizlere anlatır.
  3. Marka tescil safhasında ilgili belgeleri nasıl toparlayacağınızı, nasıl online ortamda resmi belge haline dönüştüreceğinizi anlatır.
  4. Daha sonra o belgeleri sizden alır.
  5. .COM.TR uzantılı alan adınızı ya da boş ise .COM uzantılı halini sizler için online olarak başvurusunu yapar.
  6. Gerekli belgeleri TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜ online işlem merkezine en iyi şekilde düzenleyerek gönderir.
  7. Sürecin yönetilişini en iyi şekilde bilir ve işlemler olumlu gitsin diye sürekli diyalog halinde olmak zorundadır.
  8. Marka tescil işlemleri yüksek meblalar ile yapılmaktadır.

Kısacası mükemmel ötesi bir hizmet olduğunu söyleyebilirim. Bu aşamada tek yapmanız süreci kontrol edebilecek kadar iyi bilgiye ve deneyime sahip olmak. Geri kalanını zaten zaman içerisinde öğreniyor ve mümkün olan en iyi şekilde kullanmaya başlıyorsunuz. Bu da zaman içerisinde kazanılacak büyük paralar anlamına geliyor.

Yazıyı Paylaş

Benzer Yazılar

Yorumlar