Para Kazanmak İçin Bu Tuzağa Düşmeyin, PTC-Paid To Click siteleri

Bu oluşumlar size verilen bağlantılara tıklamanızı ve bunun sonucunda belirli bir süre bekleyerek reklamları görüntülemenizi istemekteler. Ve böylelikle size çok kısa zaman ayırarak güzel kazançlar sağlayacağınızı söylerler. Bir düşünelim, kim kime bedava para verir?

Aslında biraz düşündüğünüzde siz de görebilirsiniz. Size vaat edilenler günlük bilmem kaç dolarlık kazançlardır. Ancak sistemin içine girdiğinizde görürsünüz ki bunların hiçbiri size oturduğunuz yerden para ödemez. Sistem umut tacirliği yaparak kullanıcıların çok büyük bir kısmını sömürmektedir. En kötüsü bu umutla sizi kendine bağlamaktadır. Sizleri kendilerine bağlamak için aslında çok masum görünen ancak çok iyi düşünülmüş yöntemlere sahipler.

Size derler ki şu kadar kazanırsan ödemeni yaparım. Öyle bir çıta koymuşlardır ki gözünüze ulaşılmaz görünmez. Kısa sürede ulaşacağınızı düşünürsünüz bu rakama. Bu da birçok kişiyi bu sistemlerin gönüllü kölesi yapmaya yeterli oluyor. Bu olay insan psikolojisiyle ve düşük gelir sahibi insanların umutlarını kullanmakla alakalı. Umut fakirin ekmeği degil midir arkadaşlar, malesef.

Bu oluşumları ikiye ayırabiliriz:

Ödemelerini yapan(legit) siteler ve yapmayan(scam) siteler.

Site ödemesini dahi yapmıyorsa düpedüz bir vurgun yapılmıştır fazla söze gerek yok, ayrıca piyasadaki bu yöndeki oluşumların çoğunun scam olduğunu söyleyebilirim.

Site ödeme yapıyorsa , elbette bu çıtaya ulaştığınızda paranızı alabilirsiniz. Ancak ortalama 4-5dolar için onlarca saat harcadığınızın farkında dahi olmazsınız. Ayrıca tıkladığınız reklamlara bir bakarsanız bir ayrıntı farkedeceksiniz. Reklamların çok büyük bir kısmı yine bu şekilde size vaatlerde bulunup umutlarınızı kullanmak isteyen sitelerin linkleridir. Bu linkler aslında referral sistemiyle çalışır yani yönlendirme. Kullanıcılar kendi yönlendirme linkleriyle reklam verirler ve bu linkle kaydolan her kullanıcının reklam tıklamalarından komisyon alır. Bir kişi kazandırdığı birkaç yüz kişi üstünden günde birkaç dolar kazanır.

Ya da diğer bir yöntemle sizi uğraştırırlar. Bunun için bir de siteye ödeme yaparak referral kiralarsınız belli ücret karşılığı. Ki bundan kazanç sağlamanız için de birkaç yüz dolar harcamalı ve ciddi uğraş vermelisiniz.

Unutmayın asıl işi , yani tıklama , yatırımı siz yaparsınız ancak sizin verdiğiniz emeğe rağmen aldığınız kazanç buna değmez, asıl payı kazananlar oluşumun sahipleri ve onlara gönüllü köleler getiren kişilerdir.

 

Yazıyı Paylaş

Benzer Yazılar

Yorumlar

Ömer

Bazı konularda haklısınız ancak sağlam ve güzel para kazandıran ptc siteleri de var. Ben yıllardır bu sitelere üyeyim ve çok güzel para kazanıyorum. En azından internet, yol, sigara ve ufak tefek harcamalarımı karşılayabiliyorum.İyi günler…

biralicacik

sağlam para kazandıran güvenilir site arıyorum yardımcı olur musunuz?