Pokemon GO ile Para Kazanmanın İlginç Yolları

Yaklaşık 2 ay önce çıkan ve çıktığı günden bu güne akıllı telefon piyasasındaki rekorları alt üst eden Pokemon GO oyunu gün geçtikçe daha çok oyuncu ile yoluna devam ediyor. İnternetten para kazanma yöntemleri bilindiği üzere sınır tanımıyor. İnternetten para kazanmak ve alternatif ek gelir yöntemlerini değerlendirmek isteyen insanlar ise günümüzün en popüler oyunu Pokemon GO’ya gözünü dikmiş durumda. Peki, Pokemon GO ile nasıl para kazanabiliriz? İşte detaylar…

Tüm dünyayı etkisi altına alan Pokemon GO oyununda farklı birkaç para kazanma yöntemi bulunuyor. Tabiki bu yöntemlere alternatifler getirmek de oldukca kolay. İşte Pokemon GO ile para kazanmanın birkaç ilginç yöntemi.

1- Pokemon GO Vlog

Bilindiği üzere YouTube günümüzün en büyük internetten para kazanma sektörlerinden birisi. YouTube üzerinden çeşitli videolar ve vlog’lar çekerek para kazanan birçok kişi bulunuyor. Eger Pokemon GO oynuyorsanız bilirsiniz, bu oyunda yatarak evden çıkmadan Pokemon kazanmanın imkanı yok. Pokemon kazanmak ve elinizdeki çeşitliliği Poke topunuza aktarmak için gezmeniz, yollarda Pokemon aramanız gerekiyor. Siz de her gün Pokemon avına çıkarak bu anları komik ve faydalı olacak şekilde videoya alabilir, gerekli montaj çalışmalarından sonra bunları YouTube’de yayınlayabilirsiniz. Zamanın en popüler oyunu olan Pokemon GO’nun YouTube kitlesini elinize geçirdikten sonra kazanacağınız abone ve izlenme sayısını yani reklam gelirini bizim anlatmamıza gerek yok tabi ki.

2- Başkaları için Pokemon Avlamak

Pokemon GO oynamak için yanıp tutuşan ancak Pokemon aramak için zamanı olmayan birçok oyuncu bulunuyor. İnternette bulunan forum ve is arama sitelerine bile Pokemon GO hesabınız için Pokemon toplanır gibi ilanlar açabilir, kişilere yardım ederek para kazanabilirsiniz. Üstelik bu işi yapan insanlar da mevcut! ABD’de Golbat-Chan adlı hesabı ile Pokemon avlama ilanı açan bayan bir oyuncu bu hizmet için saatlik 20 dolar gibi bir ücret talep ediyor. Siz de ülkemizde bu tarz ilanlar açarak başka kişiler adına Pokemon yakalama işine girebilirsiniz.

pokemon-go-ajan-cikti-1468477017-e1471208453965 Pokemon GO ile Para Kazanmanın İlginç Yolları Para ve İş

pokemon go ile para kazanma

3- Niantic’in Pokemon GO Bölümünde İş Fırsatı

Her ne kadar oyunun isim hakkı Nintendo’da olsa da oyunun geliştirici ve yapımcı firması Niantic şirketi. Bunu oyunun hiç bir noktasında Nintendo amblemi olmamasından da anlayabilirsiniz. Niantic’in yayınladığı yeni iş ilanı ise sosyal medyayı yakından kullanan ve Pokemon GO oyununda ustalaşan kullanıcılara yönelik. Oyunculara daha iyi hizmet sunmak isteyen Niantic, bünyesinde Pokemon GO uzmanı çalıştırarak gerek sosyal medya üzerinden gerekse müşteri hizmetleri bölümünden oyuncuları mağdur etmemeyi amaçlıyor. Siz de Pokemon GO bilginize ve sosyal medya kullanım gücünüze güveniyorsanız Niantic’e başvurabilirsiniz.

4- Pokemon GO Hesabınızı Satın

Pokemon GO oyunu için Pokemon avlamaya zamanı olmayan kişilerin olduğunu yukarıda belirttik. eBay ve benzeri sitelerde buna yönelik Pokemon GO hesabı satışları başladı. Kullanıcılar hesaplarının seviyesine ve içindeki gelişmiş Pokemon miktarına göre oyun hesaplarını paraya çevirmeye başladı. İlanlara göz atacak olursak 100 dolardan başlayan 10 ve 15. seviye hesaplar olduğunu görüyoruz. Ancak 1000 dolara varan oyuncu hesapları da mevcut. İçerisinde 40 ya da 50 adet toplanması bekleyen Pokemon bulunan 20. seviye bir hesap bile kolaylıkla 400 dolardan (yaklaşık 1200 TL) alıcı buluyor. Hesapları internetten satacağınız için alıcıların da Türkiye’den olması zorunlu değil. Ayrıca üzerine bir kullanıcı adı alınmamış hesapların da daha çok para ettiğini belirtelim. Bununla birlikte bu işleri biraz daha gizli yoldan halletmek gerekiyor. Çünkü Niantic kesinlikle hesap alım satım işlemlerinin yasal olmadığını ve belirlendiği durumlarda ilgili hesabın süresiz olarak kapatılacağını ifade etti.

5- Pokemon GO Domain Satışı

Günümüzün en çok kazandıran internetten satış ürünlerinden birisi de hiç kuşkusuz ki domain satışı. Üzerine güzel bir proje hazırlanacak domainleri ucuza alıp, projesi tanıtımı ile birlikte %1000’e varan kar ile satan birçok kişi bulunuyor. Günümüzün en çok konuşulan akıllı telefon oyunu ile ilgili açılacak herhangi bir domain’in de ne kadar para edeceğini siz düşünün. Bunlar pokemongo.com, pokemongotaktikleri.com gibi tamamen sizin hayalinize kalmış bir durum. Pokemon GO ile alakalı, fazla uzun ve gereksiz kelimeler içermeyen herhangi bir domaini bile 4 TL’den alıp 400-500 TL’ye satabilirsiniz.

6- Pokemon Mıknatıs Modülü

İşletmenizde müşteri potansiyelini arttırmak mi istiyorsunuz? Pokemon GO oyunu ile birlikte piyasaya çıkan Pokemon mıknatıs modülü tam aradığınız ilaç. Çevrede çıkan bütün Pokemon’ların sanki işletmenizin içinde çıkıyor gibi görünmesini sağlayacak Pokemon mıknatıs modülü sayesinde işletmeniz müşteri potansiyelini 3-4 kat arttıracaktır. Pokemon’ların uğrak noktası olarak kısa sürede tanınacak olan işletmeniz Pokemon avcılarının uğrak noktası haline gelecektir. Fiyat olarak da uygun olan bu Pokemon mıknatıs modülünü internetten kolayca sipariş edebilirsiniz.

Tüm bu Pokemon GO ile para kazanma yöntemlerinin yanı sıra olayı biraz abartanlar da yok değil. Pokemon GO tişörtleri ve üzerinde çeşitli Pokemon’ların baskılı olduğu tişört ve şapkaları seyyar olarak satanlar da ciddi bir artış gösterdi. Ancak Pokemon GO konusunda en büyük atılımı görmek istiyorsanız internetteki ev ilanlarını inceleyebilirsiniz. Zira Pokemon’ların uğrak noktası olduğunu belirten evini bile daha yüksek fiyata satışa çıkaranlar mevcut.

Yazıyı Paylaş

Benzer Yazılar

Yorumlar