PTC, PTR, PTS, PTP, PTSU Siteleri Nedir?Nasıl Para Kazandırır?

İnternet dünyası her geçen gün reklam veren firmalar tarafından daha çok tercih edilmektedir. Bu sayede internetten para kazanma yolları aslında daha da kolaylaşıyor. Reklam veren firmalar, reklamlarının daha fazla kitlelere ve potansiyel müşterilere ulaşmasını hedefliyor. PTC, PTR, PTS, PTP, PTSU siteleri bu yatırımdan pay alan ve aynı zamanda kullanıcılarına da para kazandıran bir sisteme sahiptir. Yani burada hem web siteleri hem de bu sitelere üye olup, reklamları çeşitli şekillerde görüntüleyenler para kazanıyor.Burada tek yapmanız gereken şey sadece reklamları görüntülemek ve bunu yapabilmeniz için çeşitli yöntemleri uygulamaktır. Şimdi bu sistemlerin neler olduğunu ve nasıl kazandırdığını ele alalım.

1- PTC sitesi nedir? Nasıl kazandırır?

Öncelikli olarak PTC’nin açılımını yapalım, bu sayede bu tarz sitelerin kullanıcılarına sunmuş olduğu para kazandırma mantığını daha iyi anlayabileceğiz. PTC ; Paid To Click kelimelerinin her birinin baş harfinden oluşan bir kısaltmadır. Buna göre paid to click : tıklama başına ödeme anlamına gelir. Anlayacağınız üzere bu tarz sitelerin kazandırma mantığı son derece basit. Yapmanız gereken, ücretsiz bir şekilde üye olmak ve sitedeki sistem panelinden sizlere gösterilecek olan reklamlara tıklamak. Her bir tık başına sistemin belirlemiş olduğu tutar üzerinden hesabınıza paranız aktarılacaktır.

2. PTR sitesi nedir? Nasıl kazandırır?

PTC sitelerinin reklama tıklanarak kazandırdığını belirtmiştik, PTR sistemi ile çalışan web siteleri de benzer bir mantıkla çalışmaktadır. Üye olduğunuzda (ki üyelik ücretsizdir) size reklam içeren mailler gönderilir ve size gönderilen bu maillerin her birini okuduğunuzda, her biri için ayrı ayrı para kazanırsınız. Yani bir nevi mail oku para kazan mantığı.

Ancak PTR sitelerini tercih etmeden önce dikkat edin. Türkiye’ye ödeme yapıyor mu? Üye olurken International members ibaresini görüyorsanız, bu siteler Türkiye’ye de ödeme yapıyor demektir. Ayrıca mail başına çok uçuk fiyatlar vereceğini söyleyen sitelerden de uzak durun çünkü bu siteler dolandırıcı olmaktadır. Bu yüzden pek çok kullanıcı parasını bu tarz sitelere kaptırmak zorunda kalmıştır.

3. PTSU sitesi nedir? Nasıl kazandırır?

PTSu sitesi Paid To Surf, yani surf yaparak para kazanmak mantığına dayanır. Buna göre günlük olarak internet üzerinde yaptığımız surf işlemlerini, bu sitelerin bize vereceği toolbar üzerinden yapmamız istenir. Toolbar nedir? diye soracak olursanız, arama motoru kutucuğu olarak düşünebilirsiniz, aynı zamanda masaüstüne sabitleniyor ve burada reklamları görüyorsunuz ayrıca yapacağınız her bir aramada para kazanacaksınız. Neden? Çünkü arama yaptığınızda çıkacak olan sonuçların hepsi aslında reklam ve siz bu reklamları gördüğünüz için para kazanacaksınız.

4. PTS (Paid to Signup)

PTS ile çeşitli reklam sitelerine üye olarak para kazanabilirsiniz. Üye olacağınız her bir reklam sunan site için sizlerin hesabınıza para yüklenecektir. Ne kadar çok siteye üye olursanız, kazancınızı da o kadar fazla arttırmanız mümkündür.

5. PTP siteleri

Paid to Promote : Tanıtarak para kazanmak yani aslında ticaret yapmak diyebiliriz. Bu tarz sistemlerle işleyen web sitelerine üye olduğunuzda sizlere bir kaç reklam bağlantısı veya web sitesi verilir. Yapmanız gereken ise size verilmiş olan bu url adreslerini ulaştırabileceğiniz kadar insana ulaştırmak ve bunun için bu linkleri bir PTC sitesine pazarlamanız daha kolay ve karlı bir girişim olacaktır.

Yazımızın en başında da belirttiğimiz gibi, tüm bu web siteleri aslında reklam verenlerin ürünlerini daha fazla kişiye ulaştırma amacı doğrultusunda faaliyet gösteriyor. Bu sayede hem bu reklamları pazarlayanlar kazanıyor (siteler) hem de müşteriler (yani bizler) bu sistem üzerinden internetten para kazanma amacımıza ulaşmış oluyoruz. İnternet ortamında aslında reklam verenler sayesinde para kazanabileceğimiz daha farklı sistemlerde bulunuyor. Sadece birazcık harcama yaparak, internetten nasıl daha yüksek gelir elde edebileceğinizi adım adım öğrenebilirsiniz. Bunun için de sitemiz içerisinde yer alan eğitim setlerimize göz atabilirsiniz.

 

Yazıyı Paylaş

Benzer Yazılar

Yorumlar