SEO Yaparak Para Kazanmak

SEO Yaparak İnternetten Para Kazanmak

İnternetten para kazanma yolları başlıklı yazı dizilerimiz sitemizde seri bir şekilde siz değerli okuyucularımız ile buluşmaya devam ediyor. Bu yazımızda da sizlere birçok farklı anlamda detaylar sunacağız. Arama motorları, bildiğimiz gibi web sitelerinin doğrudan hit kaynağı olarak dikkatleri çekiyor diyebilirim. Dolayısı ile yeni açılan bir web sitesinden gelir elde etmek ve ciddi rakamlar ile ziyaretçi kazanmak için bir çalışma gerekiyor. Bu çalışmaların ücretleri çok sağlam olduğundan dolayı bu işlemleri sizler az çok anlatmak ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olmak istiyoruz.

SEO Nedir?

SEO, İngilizce açılımı olarak Search Engine Optimization ya da ülkemizde ki adı ile arama motoru optimizasyonu adı ile bilinen bir uygulamadır. Web sitelerinin tamamen arama motorlarının koyduğu kurallara göre hazırlanması ve web sitesine dışarıdan bağlantı alma ile ilgili stratejilerin oluşturduğu mükemmel bir çalışma mantığıdır. Arama motorlarının web sitesi kalitesini ne kadar detaylı bir şekilde incelediği ile alakalı konularda fikir sahibi olabilmeniz için bir web sitesi sahibi olmanız gerekir diyebilirim.

SEO Yaparak İnternetten Para Kazanmak

SEO konusunda arayış içerisine olan ve web sitesini her anlamda ilgi çekici hale getirebilecek kişilere ihtiyaç vardır. Bu kavram aslında sadece uygulamaya dayalı bir kavram değildir. Web sitesinin içeriği ve hedeflediği anahtar kelimelere göre mümkün olan en iyi analizi yaparak rakip sitelerin yaptığı çalışmaların da incelenmesi akabinde mümkün olan en iyi çalışma şeklinin uygulanması gerekir. Bu çalışma şeklini doğrudan SEO uzmanı belirler ve web sitesinin tüm arama motoru oynamalarından kişi sorumludur.

google-seo-top SEO Yaparak İnternetten Para Kazanmak Pazarlama ve Reklam

Seo Yaparak İnternetten Para Kazanma

Kelime bazlı arama motoru çalışmalarının piyasa değeri genellikle kelime başı minimum 1000 TL ile başlamaktadır. Tabi ki bu fiyat kelimenin aylık aranma hacmi ve rakip web sitelerinin kalitesi ile de farklılık gösterebilecek unsurlardan birisidir. Bu neden dolayısı ile uzman en iyi şekilde analiz edebilir, en iyi şekilde fiyat verebilir ve bunun üzerine kendi komisyonunu da koyarak ciddi anlamda gelir elde edebilir. Ancak SEO çalışmalarında kimse asla garanti veremez ve vermemeli. Nitekim patronumuz GOOGLE.

Bu şekilde çok ciddi gelirler elde edebilme şansına sahip olabilirsiniz. Ancak talep ettiğiniz ücretten her zaman için dışarı harcayacağınız paraları da iyi analiz etmeniz gerekir. Nitekim bu sektörde başarılı olmak istiyorsanız başka web sitelerinden çalışma yaptığınız web sitesine parası karşılığında linkler alacak ve yükselme alabileceksiniz.

Yazıyı Paylaş

Benzer Yazılar

Yorumlar