Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanma

Sosyal medya üzerinden para kazanmanız kolay bir şekilde mümkündür. Öncelikle para kazanabileceğiniz alanları aşağıda sıralamak istiyorum.

-Makale yazarak para kazanabilirsiniz.

-Bir başka kazanç yöntemi ise anket doldurmak.

-Satış ortaklığı olan ürünlerin satışını yaparak para kazanabilirsiniz.

-Forumlarda yer alan ve üye yapmanız halinde para kazanabileceğinizi belirten sistemlere üye çekerek para kazanabilirsiniz.

-E-ticaret sitesi açıp,olmayan ürünleri pazarlayabilir ve para kazanabilirsiniz.

-Organik E-ticaret sitesi açabilir ve köylerde üretilen gıda ve ürünleri sitenizde resimlerini yayınlayabilir ve satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda maddeler çoğaltılabilir. Ancak tüm bunların sosyal medya ile ne alakası var diye sorduğunuzu hissedebiliyorum. Öncelikle sosyal medya araçları bizim için bulunmaz bir reklam aracıdır. Sosyal medya araçları öncelikle bize ücretsiz reklam yapmamıza olanak sağlayan alanlardır. Birçok sosyal medya aracı olduğu gibi hepside ücretsiz üyelik imkanı sunmaktadır.Fakat yapacağınız reklamları fazla abartmamak kaydıyla…

Sosyal-Medya-Bagimliligi_1390289905-e1448190493963 Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanma Pazarlama ve Reklam

Sosyal Medya Üzerinden Para Kazanma

Facebook sitesinden bahsetmemiz gerekirse,öncelikle bu site üzerinde hem profil oluşturabiliyoruz. Hem fan sayfası oluşturabiliyoruz.Üstüne birde grup kurabiliyoruz. Tüm bunları bildiğinizden eminim.Fakat bu önemli bölümleri reklam amaçlı nasıl kullanabiliriz? Öncelikle kendinize ait gerçek profilinizi bu reklam işlerine asla karıştırmayın. Tüm bu reklam işlemlerinizi fake denilen sahte hesaplar üzerinden yürütmeniz yeterli olacaktır.

Sonuçta insanları aldatmıyorsunuz,sadece farklı hesaplar oluşturarak reklamınızın daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamaya çalıştığınızı unutmayınız. Oluşturacağınız 5 sahte üyelik ile,her birinde aynı reklam için farklı isimlerde fan sayfası,grup ve profiller düzenlemekle başlamalısınız. Her birinde farklı içerik,farklı bilgiler ve farklı görseller kullanmayı da unutmamanız gerektiğini hatırlatalım.

Oluşturduğunuz profil ve sayfalarda dilediğiniz gibi reklam yapmanız mümkündür. Satmak istediğiniz bir ürün için video oluşturabilir ve bu videoyu eğlenceli bir şekilde sosyal medya üzerinden yayabilirsiniz. Aynı şekilde görsel kaliteli resimler hazırlayıp,reklam yapacağınız ürünü veya markayı bu görsele iliştirebilir ve yine açmış olduğunuz sosyal hesaplar üzerinden reklamlarınızı ücretsiz yapabilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken en önemli kavram ise,yasak yememektir. Bunu da yine yaptığımız reklam çalışmalarını abartmayacak şekilde sürdürdüğümüzde hiçbir sorunla karşılaşmayız.

Unutmayın sosyal medya üzerinden para kazanmak çok kolaydır. 100 kişi düşünün bunun 97 kişisi ürünü beğenmese bile illaki 3 kişisi beğenip ilgilenecektir. Bu yüzden karamsar olmayın,her zaman reklamınızı günlük yapın.Yeni kişileri eklemeye çalışın. Fake hesaplardan uzak durun,bunu ise zaten paylaşımlarından,oyun isteklerinden veya aktivitelerinden kolaylıkla öğrenmeniz mümkündür. Gerçek kişileri ise fotoğraflarından anlayabilir ve ulaşabilirsiniz. Gerçek kişilere paylaşımınızı sevdirdiğinizde bu paylaşımınız daha başka kişilere ulaşacaktır. Bu sayede ücretsiz bir şekilde sosyal medya üzerinden reklamınızı gerçekleştirmiş olacaksınız.

Sosyal medya ücretsizken herkes kazanmalı!

Yazıyı Paylaş

Benzer Yazılar

Yorumlar

Ali Akif Ay

sosyal medyadan dolu dolu para kazanmak mümkün değildir? ama damlaya damlaya kazanacağım diyorsanız mantıklı bir alandır zamanla kazanılır biranda bol bol para kazanmanız hayel…

Mehmet

Ya boş vakti olan insanların yada öğrencilerin bu işlerden genel olarak bu yöntemle binevi harçlığını çıkardığını biliyorum ve hani çok zor bişeyde yapmıyorsunuz aldığınız para zamanla dev gibi oluyor hemen bi anda olmuyor bu işler ama dediğim gibi sonuçta boş zamanımızda facebookta orda burda sayfa yenileyeceğimize bu işleri yapmak daha mantıklı

Ahmet Sancar

Bu işlerde baya bi kazanç var.herkese tavsiye ederim.ancak bir süre bıkmadan uğraşmanız gerekiyor.iyi kazançlar 🙂

Bunun yanında bu alanda başarılı olup firmaların sosyal medya yöneticiliği yapıp para kazanan insan da çok fazla.

Berk Cem

Sosyal medya üzerinden para kazanmaya 1 yıl önce başladım. Sayfa beğenileri, abonelikle, takipçiler vb işler yaparak aylık *** – **** TL arası para kazanıyorum tabi bu kadar kazanmamda arkadaş çevrem çok etkili oldu beni tavsiye ettiler, forumlarda satış konuları açtım bir çok platformda adımı duyurdum bu sayede bu kadar kazanabiliyorum.