Twitter Kullanarak İnternetten Para Kazanacaksınız

Birçok kişi sadece evinde değil, artık cep telefonunda bile sosyal ağların sıkı takipçisi haline geldi. Şu an kime sorsanız, sorduğunuz birçok kişi Facebook, İnstagram, Twitter’ı etkin bir şekilde kullanıyorum diye cevap verir size. Eğer sizde bu sosyal ağlar içerisinden Twitter’ ı etkin bir şekilde kullanıyorsanız ve internetten para kazanma yolları arayışı içindeyseniz; artık para kazanmaya başlayabilirsiniz.

2006 yılından beri hizmet veren, 300 milyondan fazla kullanıcısı olan Twitter’ ın kullanıcıları arasında sadece bireysel kişiler değil aynı zamanda işletmeler de bulunuyor. Bu işletmeler Twitter üzerinden hem müşteri takibi yapıyor hem de ürünlerinin tanıtımı için twitter’ ı kullanıyor. Hiç baktınız mı, Twitter da ne kadar takipçi listeniz var ve twitter konusunda ne kadar tecrübelisiniz? Ciddi bir takipçi sayınız varsa ve twitter kullanımında kendinizi acemi hissetmiyorsanız güzel paralar kazanacaksınız demektir.

Bütün bunlarla beraber internetten para kazanma yolunda dikkatinizden kaçmaması gereken önemli birkaç detay daha var. Twitter’ da birden çok hesabı yönetebilecek, ilgi çekici twitler atabilecek, bunlarla beraber takipçi sayınızı arttırabilecek bir beceriye sahip olmanız lazım. Bunların hepsi tamam peki nasıl kazanacam, ne yapmam lazım derseniz;

31055-e1453036275871 Twitter Kullanarak İnternetten Para Kazanacaksınız Pazarlama ve Reklam

twitter kullanarak internetten para kazanma

Twitter’ dan Nasıl Para Kazanılır?

• Twitter’ı ticari hesabınız için kullanarak, pazarlama konusunda deneyimler kazanın.
• Varsa bloğunuzu ve Twitter hesabınızı satış ortağı ( affiliate marketing ) olmak için kullanabilirsiniz. Burası önemli bir detay, insanların bloğunuzda okudukları ve ilgilerini çeken ürünleri tespit ederek, bu ürünleri satan firmalarla iletişime geçerek anlaştığınız ürünlerin linklerini sayfanızda paylaşın. Yapılan bu satışa aracı olarak kazanç elde edin.
• İnternette bulunan arama motorları aracılığıyla sponsorlu twitleri araştırıp bulun. Firmaların çoğu ürünlerini sayfalarında paylaşacak popüler Twitter kullanıcılarına ulaşmak isterler. Bu firmalarla temas kurun, yazılı bir anlaşma yapın ve twit başına ödeme ile para kazanın. Reklamı fazla abartmayın ki takipçi sayınızda azalma olmasın.
• Genellikle paypal aracılığıyla ödeme alacağınız, sponsorlu twitler için; Ad.ly, Magpie, TwitPub veya Twittad gibi platformlara üye olmayı sakın unutmayın. Bu siteler sponsor twitlere ihtiyacı olan firmalarla bu twitleri kendi sayfalarında paylaşacak Twitter kullanıcılarına aracılık eder.
• Kendinizi profesyonel bir hesap üzerinden tanıtarak, hizmetlerinizi ve ürünlerinizi de Twitter üzerinden satabilirsiniz.

Yazıyı Paylaş

Benzer Yazılar

Yorumlar