YouNow ile Para Kazanma

Gelişen internet ortamı ile birlikte her geçen gün ek gelir elde etmek ve internetten kazanç sağlamak isteyen kişiler için birçok alternatif yatırım ve kazanç sistemi ortaya çıkıyor. İnternetten para kazanma yolları arasına bir yenisi de şimdi YouNow ile eklendi. Peki, YouNow nedir ve kişilere nasıl para kazandırıyor?

YouNow ile para kazanma aslında çok kolay bir sistem. 2011 yılından bu yana aktif olarak hizmet veren YouNow, 2015 yılından sonra ülkemizde daha popüler hale gelmeye başladı. YouNow sisteminin kısa bir zamanda bu kadar yaygın olarak kullanılmasının birkaç nedeni var. Bunlardan kuşkusuz en önemli olanı, kullanıcıların istedikleri kişiye kolayca ulaşması ve uygulamanın kesinlikle yavaşlama ve donma gibi sorunlar yapmaması. Bir diğer önemli etken ise uygulama içerisinde hiçbir reklamın olmaması. Uygulamanın ana mantığı ise, canlı yayın yaparak kendinizi diğer üyelere izletmek ve sevdirmek. Uygulama içerisinde 2 farklı para birimi bulunuyor. Bu para birimlerinden bir tanesi ‘’Coin’’ olarak adlandırılıyor. Coinler uygulama içerisinde günlük girişlerde, kişileri izledikçe ve çeşitli aktiviteler ile kazanılıyor. Yani bu Coinler para ile satın alınmıyor. Coinleri takip ettiğiniz kişilere bağış için kullanarak bu kişilerin daha popüler hale gelmesini sağlayabilirsiniz. YouNow içerisinde geçerli olan diğer para birimi ise ‘’Bars’’ sistemi. Uygulama içerisindeki Bar ise şu şekilde;

Stack (280 Bars): 2,99 Dolar

Vault (540 Bars): 4,99 Dolar

Truckload (1.200 Bars): 9,99 Dolar

Castle (3.100 Bars): 24,99 Dolar

Rocket (6.500 Bars): 49,99 Dolar

Uygulama içerisinde satılan Barlar sadece gerçek para ile satın alınabiliyor. Aslına bakılırsa uygulama içerisinde para kazanma sistemi de bu Barlar sayesinde gerçek oluyor. Peki, YouNow uygulaması kullanıcılara nasıl para kazandırıyor?

YouNow ile Para Kazanmak

YouNow uygulaması üzerinden para kazanmaya başlamak için birkaç şartı yerine getirmeniz gerekiyor. Para kazanmaya başlamak için, öncelikle bir YouNow hesabınızın olması gerekiyor. Bundan sonra, hesabınızın en az 1 kere anlık 500 üzeri kişi tarafından izlenmiş olması gerekiyor. Yerine getirmeniz gereken son şart ise haftada en az 2 kez yayın yapma fırsatınızın olması. Yani, haftada 2 kez yayın yaparken, bu yayınları izleyen sayısının 500’ü geçmesi ile para kazanmaya başlıyoruz. YouNow Partner sistemi başvurunuz kabul edildikten sonra şartları yerine getirmeyen yayınlardan da para kazanmanız mümkün.

YouNow sisteminden para kazanmak için ise, sizi izleyen kişilerin size çeşitli hediyeler göndermesi gerekiyor. Coinler ile alınan hediyeleri göndermek, size maddi açıdan bir gelir sağlamazken, sadece uygulama içerisinde daha fazla kişiye erişmenizi ve popülerliğinizin artmasını sağlıyor. Uygulama içerisindeki Barlardan birinin hediye olarak size gönderilmesi ile para kazanmaya başlıyoruz. Hediye olarak aldığınız barların fiyatının yarısı o an hemen hesabınıza geçiyor ve istediğiniz zaman para çekme talebinde bulunabiliyorsunuz. Örnek olarak, 6.500 Bars fiyatında olan Rocket’i hediye olarak alırsanız anında 24,99 Dolar kazanıyorsunuz. Bars fiyatlarının yarısının size kazanç olarak geri dönmesi başlarda az olarak gelebilir. Ancak uygulama üzerinde popülerliğiniz arttıkça, gelen hediyelerin de arttığını göreceksiniz. Ayrıca uygulama üzerinden para kazanmak için tek yapmanız gereken, canlı yayında kullanıcıların ilgisini çekecek şeyler yapmak. Türkiye’de YouNow üzerinden tek yayında en çok Bars kazanan kişiyi açıklayacak olursak; Halil Söyletmez 1 saatlik bir YouNow yayınından tam 300.000 bars kazanmıştır. Bu barların yarısının Halil Söyletmez’e kazanç olarak gittiğini düşünürsek, bu da 1 saatte 3.000 Dolardan daha fazla para ediyor.

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında günden güne gelişmeye devam eden YouNow ile siz de para kazanmak istiyorsanız, kendinizi uygulama içerisinde geliştirmeniz ve bu uygulamayı gerçek bir iş olarak görmeniz gerekiyor. YouNow uygulamasına üye olmak için Facebook, Google+, Instagram ve Twitter hesaplarınızdan birisini kullanabilirsiniz. Takipçi sayısını ve dolayısı ile kazancınızı arttırmak için ise YouNow sisteminde sol kısımda yer alan etiket bölümünü etkili şekilde kullanmanız gerekiyor. Etiketler kısmına yaptığınız canlı yayın hakkında çok aranan anahtar kelimeleri seçerek, kişilerin size daha kolay ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte, YouNow harici diğer sosyal medya platformlarını da etkili şekilde kullanmanız ve bu platformlar üzerinden kendinize takipçi çekebilmeniz gerekiyor. Sosyal medya platformlarında fenomen olan kişilerin bu uygulama üzerinde çok daha kolay takipçi sayısını arttırdığını belirtmekte de fayda var.

Yazıyı Paylaş

Benzer Yazılar

Yorumlar